20 kwietnia do Naszej szkoły zawitała grupa artystyczna "Rekonstrukto". Artyści opowiadali o tym jak bohaterowie walczyli o Wolność, Honor i Ojczyznę.

10 kwietnia klasy siódme uczestniczyły w Warsztatach Korczakowskich w płockiej synagodze.

Czy muzyka naśladuje? Czy muzyka opowiada? Na te i podobne pytania odpowiedź pomogły Nam dzisiaj znaleźć dwa uzdolnione aktorsko instrumenty dęte drewniane - flet i fagot.

11 kwietnia uczniowie klas V i VI wzięli udział w warsztatach przeprowadzonych przez p. Emilię Winiarską z Regionalnego Centrum Edukacji Ekologicznej.

W dniu 23 marca 2018r. w Urzędzie Miasta Płocka odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom XVI Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Tradycje Wielkanocne”. Na tegoroczną edycję nadesłano 1821 prac ze 152 placówek oświatowych, kulturalnych i wychowawczych z całego kraju.

21 marca 2018 r. uczniowie klas I-IV Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Starej Białej wzięli udział w warsztatach prowadzonych przez Zofię Stanecką – autorkę serii o Basi, opowiadań („Nasza paczka i niepodległość”), baśni i powieści („Tajemnica namokniętej gąbki”, „Księga Ludensona”).

Melodia podobnie jak pogoda miewa różne nastroje. W marcu instrumenty smyczkowe - skrzypce i wiolonczela pokazały uczniom jak różnorodny i zmienny może być świat muzyki.

Puzon i tuba - często mają złoty kolor lecz nie są zrobione ze złota. Jednak ich brzmienie w orkiestrze z pewnością jest na "wagę złota". Na lutowym spotkaniu uczniów z orkiestrą wyczarowały ze swych czar prawdziwe "czarodziejskie" dźwięki.

Uprzejmie informujemy, iż z dniem 1 marca 2018 roku rozpoczęliśmy rekrutację dzieci do oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Starej Białej.

Od dnia 6 marca 2018 roku bardzo serdecznie zapraszamy dzieci chcące rozpocząć edukację w naszej szkole w klasie pierwszej!

Rekrutacja trwa do dnia 30 marca 2018 roku.