element64

Dn. 18 maja obchodziliśmy rocznicę urodzin patrona naszej szkoły.  Z tej okazji odbyła się uroczystość poświęcona największemu autorytetowi moralnemu współczesnego świata – papieżowi Janowi Pawłowi II.

W dniach 15 – 19 maja odbył się w naszej szkole TYDZIEŃ EUROPEJSKI. Organizatorkami były nauczycielki języków obcych – p. Joanna Bytner i p. Karolina Nacfalska.

Celami wewnątrzszkolnego projektu było m.in.: dostarczenie uczniom informacji na temat państw UE, inspirowanie uczniów do zainteresowania się problematyką europejską oraz promocja różnorodności kulturowej.

W maju bieżącego roku szkolnego uczniowie naszej szkoły mieli okazję dowiedzieć się wielu pożytecznych rzeczy związanych z racjonalnym odżywianiem, a co za tym idzie z zachowaniem zdrowia.

kalendarz3
Szanowni Państwo. Uprzejmie informujemy,
iż miejscem realizacji obowiązku szkolnego
dla uczniów klas I- VI od 1 września 2017 r.
jest niezmiennie Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Starej Białej,
adres placówki: Stara Biała 53, 09 - 411 Biała.

W dniu 5 kwietnia 2017 r. drużyna dziewcząt z naszej szkoły wzięła udział w finale powiatowym piłki ręcznej, który odbył się w Łącku.

Dnia 27 kwietnia 2017 r. uczniowie klas IV –VI wzięli udział w II Wiosennym Biegu o Puchar Wójta Gminy Stara Biała, który odbył się w Brwilnie.

Niechaj okrzyk narodu, w świat daleko poleci;

Wolność, równość niech żyją,

Niechaj żyje maj trzeci…

Dnia 28.04.2017 roku w naszej szkole odbył się apel z okazji uczczenia świąt majowych. Pierwszy dzień maja to ŚWIĘTO PRACY, 2 maja to DZIEŃ FLAGI, a 3 maja –ŚWIĘTO KONSTYTUCJI.

Jak co roku w kwietniu w naszej szkole miały miejsce obchody Światowego Dnia Wiedzy o Autyzmie. Dzieci z klas 0 – III wzięły udział w programie „Poznajemy świat przez zmysły”.

21 kwietnia 2017 r. uczniowie klas: V, VI a i VI b wzięli udział w warsztatach „Jestem sobą” prowadzonych przez p. Małgorzatę Wyszyńską – pedagoga – specjalistę z zakresu promocji zdrowia, profilaktyki uzależnień oraz przeciwdziałania przemocy w rodzinie oraz p. Szymona Boguckiego – pedagoga resocjalizacji, socjoterapeutę.