11 czerwca 2017 r. w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Starej Białej świętowaliśmy Dzień Rodziny oraz 10. rocznicę nadania imienia Jana Pawła II.  Była to okazja, aby przypomnieć nauki Wielkiego Polaka, podziękować za miłość i trud wychowania najbliższym oraz aktywnie spędzić czas.

O godz. 14.00 w hali sportowej nastąpiła oficjalna inauguracja obchodów Dnia Rodziny, gdzie Pani Dyrektor Bożena Zaręba serdecznie powitała licznie przybyłych gości. Następnie uczniowie klas 0-VI przedstawili montaż słowno – muzyczny, recytując wiersze, śpiewając piosenki, prezentując umiejętności taneczne, a także składając ukochanym Rodzicom najserdeczniejsze życzenia.

Po obejrzeniu części artystycznej wszyscy udali się do szkolnego ogródka. Tam organizatorzy uroczystości zapewnili najmłodszym liczne atrakcje: zjeżdżalnie, trampoliny i „kule wodne”. Na wszystkich czekały wspaniałe ciasta przygotowane przez Radę Rodziców oraz kiełbaski pieczone na grillu. Miłośnicy jazdy konnej mogli wybrać się na krótką przejażdżkę bryczką.

Tradycyjnie ważnym punktem programu obchodów Dnia Rodziny były prezentacje wozów strażackich Ochotniczych Straży Pożarnych w Starej Białej i Dziarnowie, sprzętu i wyposażenia służbowego Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Płocku oraz pojazdów Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Płocku. Każdy mógł usiąść za kierownicą radiowozu, porozmawiać z funkcjonariuszami i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Była to niemała gratka dla miłośników służb mundurowych.

Wielbiciele zabaw  kolorami dokonywali zmiany wizerunku, malując buzię oraz brali udział w plenerowych warsztatach plastycznych. Pasjonaci eksperymentów uczestniczyli w warsztatach młodego chemika,  przeprowadzając niezwykłe doświadczenia przy użyciu tajemniczych, magicznych substancji. Dzieci kibicowały swoim koleżankom i kolegom, prezentującym talenty wokalne w konkursie piosenki.

Uczniowie naszej szkoły pokazali, jak pięknie potrafią recytować, śpiewać, tańczyć i wspólnie się bawić. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i pracę na rzecz dzieci podczas obchodów Dnia Rodziny. Spotkanie przebiegło w radosnej atmosferze i z pewnością na długo pozostanie w naszej pamięci.