Dziesięć miesięcy nauki rozładowuje nasze baterie, więc potrzebna jest chwila wytchnienia, by pozyskać trochę energii na ich uzupełnienie. Najlepszym źródłem mocy są wakacje i dni wolne od zajęć dydaktycznych, ale są to także wyjazdy i wycieczki, na które uczniowie czekają z niecierpliwością.

Jest to fantastyczny sposób na integrację dzieci w różnym wieku, które świetnie się bawią, a w chwilach słabości wspierają się nawzajem.

        W tym roku uczniowie klas 0 – 3 mieli okazję uczyć się i relaksować podczas wycieczki do Warszawy, która odbyła się 12 czerwca 2017 roku. Była to szansa na utrwalenie posiadanej wiedzy na temat naszej stolicy. Etap wycieczki, który miał charakter czysto edukacyjny obejmował spacer po  Rynku Starego Miasta, Placu Zamkowym, podziwianie Barbakanu i murów obronnych, Kolumny Zygmunta oraz Pomnika Małego Powstańca. Część bardziej odprężająca objęła wizytę w manufakturze słodyczy „Cukier Lukier”, gdzie dzieci poznały proces tworzenia lizaków. Dla amatorów sportu, a zwłaszcza piłki nożnej, przeznaczone było zwiedzanie Stadionu Narodowego. Wszyscy uczestnicy wycieczki byli pod ogromnym wrażeniem tego obiektu, a szczególny zachwyt wywołał w nich pobyt w szatni przeznaczonej dla reprezentantów naszej polskiej drużyny. Fotografie na tle koszulek Lewandowskiego, Błaszczykowskiego czy Piszczka cieszyły się ogromną popularnością. Fenomenalny jest fakt, że po całodniowej wyprawie uczniowie nie dawali żadnych oznak zmęczenia, czy znużenia, a w autobusie w drodze powrotnej poziom decybeli przekraczał dopuszczalne normy J. To jest właśnie niezwykła moc wycieczek, albo cukru zawartego w lizakach? Któż to wie???

Magdalena Hiszpańska