W poniedziałek, 13 listopada 2017 r. gościliśmy w naszej szkole panią policjantkę z Wydziału Ruchu Drogowego w Płocku.

Spotkanie zostało podzielone na dwa bloki: dla klas 0-III oraz IV-VII.

Najmłodszym uczniom naszej szkoły pani Policjantka przedstawiła w formie filmu a następnie omówiła zasady bezpieczeństwa obowiązujące pieszych i rowerzystów w ruchu drogowym. Uczniowie dowiedzieli się wiele ciekawych informacji na temat właściwego zachowania podczas przechodzenia przez przejście dla pieszych i odpowiedniego oznakowania swojego ubioru po zmroku. Dowiedzieli się również o pozycjach obronnych w przypadku kontaktu ze zwierzętami (psem) oraz o skutkach zabawy dzieci fajerwerkami pod nieobecność dorosłych.

Druga część spotkania przeznaczona była dla uczniów klas IV-VII. Poruszono tematykę związaną z odpowiedzialnością karną, jaką mogą ponieść nieletni za swoje czyny, bezpieczeństwa w drodze do szkoły, w szkole oraz wszelkiego rodzaju zagrożeń wynikających z nieodpowiedzialnego zachowania, jak również profilaktykę uzależnień i szkodliwości społecznej. Nasz gość wyjaśnił co to są dopalacze, dlaczego są szkodliwe dla człowieka i jakie konsekwencje prawne mogą być w związku z posiadaniem przez młodego człowieka środków psychotropowych.

Uczniowie z wielką chęcią uczestniczyli w spotkaniu, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawały bardzo dużo pytań.