W słoneczny, piątkowy poranek (15.06.2018r.) uczniowie klas O-III spotkali się pod kościołem w Starej Białej, aby wraz z nauczycielami wyruszyć w podróż do Torunia. Droga minęła bardzo szybko, gdyż umilały ją koleżeńskie rozmowy.

Wizytę w mieście zaczęliśmy od zwiedzania Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy, gdzie dzieci w atrakcyjny sposób mogły poznawać podstawy fizyki, chemii, czy matematyki.

Następnie udaliśmy się na spacer po starym mieście, podczas którego przewodnik przytaczał ciekawe legendy i opowieści dotyczące spotkanych zabytków.

Kolejnym punktem wycieczki było samodzielne wypiekanie przez uczniów piernika, zgodnie z tradycyjną recepturą, w Żywym Muzeum Piernika.  Zajęcia urozmaicał fakt, iż prowadzący porozumiewali się z uczestnikami gwarą charakterystyczną dla ziemi chełmińskiej.

Po tylu atrakcjach przyszedł czas na domowy obiad, który pokrzepił wszystkich do dalszego zwiedzania bogatej w wiele zabytków starówki. Nie mogło zabraknąć wspólnego zdjęcia przy pomniku Mikołaja Kopernika oraz czasu na zakup pamiątek.

Miłym akcentem kończącym wizytę w Toruniu było jedzenie najlepszych lodów w mieście. 

Z uśmiechami rysującymi się na zmęczonych twarzach powróciliśmy do Starej Białej.