Dnia 13 czerwca 2018r.  uczniowie klas IV – VII wraz z wychowawczyniami, wzięli udział w wycieczce do Łodzi.

               Wyjazd rozpoczął się od zbiórki o godz. 06.50. Wszyscy przybyli punktualnie, więc o godz. 07.00 autokar z uczestnikami wyruszył w stronę Łodzi. Dotarliśmy do Manufaktury, wielkiego centrum handlowo - rozrywkowego, które jest  drugim centrum pod względem powierzchni w Polsce. Pan przewodnik opowiedział nam o historii powstania tego miejsca. Ten dzień upłynął nam dość aktywnie.
Pobyt w kręgielni okazał się fantastycznym sposobem aktywności ruchowej, zabawy i nauki innej niż dotychczas. Następnie udaliśmy się do Parku Arena Laser Game – jest to największe w Polsce centrum gier laserowych. Nowoczesne centrum rozrywki, oferujące grę w elektroniczny paintball. Uczestnicy - gracze mierzą się ze sobą w pojedynku, który odbywa się w labiryncie na powierzchni 400m 2. Labirynt jest dwupoziomowy, skryty w półmroku, wzbogacony rozmaitymi dodatkowymi niespodziankami oraz efektami świetlnymi i dźwiękowymi, co sprawia, że gra wymaga od zawodników refleksu, inteligencji i sprytu. Gracze strzelają do siebie wiązkami lasera. Pobyt w centrum laserowym dostarczył dzieciom wielu niezapomnianych wrażeń i emocji. Uczniowie mieli możliwość poznawania sposobów aktywnego spędzania wolnego czasu. Następnie udaliśmy się na posiłek do McDonalds .                                                                                                                                 
Ostatnim przystankiem wycieczki było odwiedzenie Centrum Nauki i Techniki EC1. Obiekt ten  powstał na ogromnym terenie pierwszej łódzkiej elektrowni.  Pierwsza ścieżka edukacyjna dotyczy przetwarzania energii, druga rozwoju wiedzy, a trzecia pozwala odkryć  tajemnice mikro- i makroświata. Uczniowie mieli możliwość pogłębić swoją wiedzę z zakresu fizyki i przyrody. Wieczorną porą wróciliśmy do Starej Białej.