Uczniowie, głównie starszych klas, z terenu gminy Stara Biała mieli okazję wziąć udział w pokazowych treningach piłki ręcznej prowadzonych przez zawodników Orlen Wisły Płock. Te zajęcia miały zachęcić młodych mieszkańców naszej gminy do regularnych treningów, które planowane są  od stycznia.

DSC 1911

       Treningi odbyły się w szkołach w Starych Proboszczewicach i Starej Białej, oraz w hali w Maszewie Dużym, gdzie ćwiczyli uczniowie ze szkoły w Maszewie Dużym i Wyszny. Każde zajęcia prowadziło 4-5 zawodników Orlen Wisły Płock, jednej z najbardziej utytułowanych drużyn w historii polskiej piłki ręcznej, która ma na koncie 30 medali mistrzostw Polski.

      Zajęcia rozpoczynały się od dość intensywnej rozgrzewki. Później były podstawowe zajęcia z piłki ręcznej. Uczniowie trenowali kozłowanie, podania, rzuty na bramkę. Treningi kończyły się wspólnymi zdjęciami i rozdawaniem autografów.

       Zajęcia miały zachęcić uczniów szkół z naszej gminy do regularnych treningów. Te planowane są już od stycznia. Będą odbywać się we wtorki i czwartki o godz. 17.30 w hali w Maszewie Dużym. Mogą w nich wziąć udział zarówno chłopcy jak i dziewczęta. Zajęcia będzie prowadził trener Bogdan Janiszewski. Pierwszy trening we wtorek, 7 stycznia.