Tegoroczny Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole przebiegał pod znakiem rozrywki, artystycznego działania i zdobywania wiedzy, w nieco inny niż zawsze sposób.

         Był to czwartek wolny od zajęć dydaktycznych, ale nie wolny od niesamowitych wrażeń i doświadczeń.  Rycerska grupa rekonstrukcyjna z Lublina zabrała naszych uczniów do średniowiecza, by przybliżyć im zasady kodeksu rycerskiego, rodzaje broni, którą posługiwali się rycerze, ale także system kar, jaki wówczas obowiązywał. Tego dnia dzieci miały okazję stworzyć świecę według własnego pomysłu z materiałów kreatywnych, muszelek i kamyczków. Oczywiście mogły ją zabrać do domu, a nawet komuś podarować. Z czasów średniowiecza, przez współczesność, dzieci udały się w odległą przyszłość,,pokonując miliony kilometrów". Zbadały wszystkie planety naszego Układu Słonecznego za pomocą Mobilnego Planetarium. Uczniowie klas starszych mogli również wykorzystać czas sportowo grając w badmintona, tenisa stołowego i piłkę nożną.

Oczywiście miłym akcentem tego dnia były cudowne życzenia od Dzieci, Pani Dyrektor oraz Rady Rodziców dla wszystkich pracowników szkoły. DZIĘKUJEMY! :) 
Mamy nadzieję, iż wszyscy miło będą wspominać wspólnie spędzone chwile.