W dniu 10 listopada 2022 r. uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły uczcili wspólnie zbliżające się Święto Niepodległości.

      W sali audiowizualnej szkoły odbył się apel, podczas którego uczniowie klasy ósmej przypomnieli najważniejsze wydarzenia oraz nazwiska osób, które zapisały się na kartach historii i ścisle związane były z drogą Polski do NIEPODLEGŁOŚCI.

Uczniowie klasy czwartej oraz chór szkolny dopełnili ten patrotyczny przekaz piosenką. Uroczy akcent  do uroczystości wniosły również dzieci z oddziału przedszkolnego, które przypomniały wszystkim  między innymi słowa Hymnu państwowego. W tle każdego występu uczniów pojawiały się przepiękne obrazy w postaci prezentacji multimedialnej, które wizualnie przeniosły oglądających do różnych miejsc i czasów z historii Polski.

     Ten ważny dla każdego Polaka dzień uczniowie zaakcentowali również wykonując biało-czerwone kotyliony lub symbole narodowe. W całej szkole można było zauważyć ślady działania patriotycznego uczniów, a ich strój galowy podkreślił znaczenie dnia 11 LISTOPADA dla całej społeczności szkolnej.