Drukuj

20 kwietnia w naszej szkole odbyła się dla uczniów z oddziału przedszkolnego oraz kl. 1 i 2 lekcja z panią leśnik z Nadleśnictwa Płock. Celem spotkania było zapoznanie dzieci z pracą leśnika oraz kształtowanie podstawowych zasad ochrony przyrody.

Pani leśnik opowiedziała o swoim podstawowym obowiązku jakim jest troska o las. Mówiła o zwierzętach zamieszkujących to miejsce, o ich zwyczajach i potrzebach. Dzieci dowiedziały się, że człowiek jest gościem w lesie i musi szanować zwyczaje gospodarzy, czyli zwierząt w nim mieszkających. Wspólnie przypomnieliśmy zasady zachowania się w lesie (m.in. zachowanie ciszy, porządku, uczniowie usłyszeli czym nie można wjeżdżać do lasu). Pani leśnik w bardzo ciekawy sposób opowiedziała nam historię zagubionego ”łośka”, którego wychowało nadleśnictwo Płock. Do swoich opowieści wykorzystała różne ilustracje, obrazki, jak również uczniowie mogli zobaczyć i dotknąć poroża.

Uczniowie bardzo angażowali się w lekcję, chętnie odpowiadali na stawiane im pytania oraz sami zadawali wiele pytań dotyczących przyrody i pracy w lesie. Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze, a wysłuchane ciekawostki i wiadomości poszerzyły wiedzę przyrodniczą uczniów.

Serdecznie dziękujemy Nadleśnictwu Płock za przeprowadzenie ciekawej lekcji dla uczniów naszej szkoły.

Elwira Piotrowska