Drukuj

Niedawno uczniowie z klas 1-3 uczestniczyli w warsztatach z animacji poklatkowej, a teraz odbyła się ich II część. Dotyczyła ona realizacji dźwięku, której podjął się pan Witold Roy Zalewski.

Podczas warsztatów uczniowie nagrywali dźwięk pod okiem dźwiękowca i muzyka, wykorzystując różnorodne instrumenty. Uczestnicy nie tylko tworzyli dźwięk do wykonanej przez siebie animacji, ale też spróbowali sił w grze na różnych instrumentach ludowych i eksperymentowali z wydawaniem dźwięków. Nagrania wykonane podczas warsztatów stworzą unikalną ścieżkę dźwiękową do filmu.

Zwieńczeniem cyklu zajęć będzie pokaz gotowego filmu animowanego, stworzonego przez uczestników.

Już niebawem będziemy mogli podziwiać efekty naszej pracy.

Celem warsztatów animacji poklatkowej jest nauczenie uczniów samodzielnego tworzenia filmów animowanych. Rozwój kreatywności, logicznego myślenia oraz umiejętności cyfrowych poprzez twórczą zabawę. Praca nad własnym filmem uczy cierpliwości i planowania, a także zamienia najmłodszych z biernych odbiorców mediów w aktywnych twórców.

Elwira Piotrowska - bibliotekarz szkolny.