Drukuj

Wakacje już niedługo, ale uczniowie już teraz mogli poczuć powiew lata.

W dniach 01-03.06.2026r. odbyła się wycieczka w Tatry.

Udział wzięło pięćdziesięciu uczniów z klas V-VIII.

Dzień 1: Zakopane i integracja

Wyjazd nastąpił o godzinie 6:00 spod kościoła.

Głównym punktem pierwszego dnia było Zakopane. Uczniowie odbyli spacer po Krupówkach, a następnie wyjechali kolejką linowo-terenową na Gubałówkę, skąd podziwiali panoramę Tatr. Po czasie przeznaczonym na zakup pamiątek grupa udała się do pensjonatu w Małym Cichym. Po zakwaterowaniu i obiadokolacji odbyła się dyskoteka oraz wieczór integracyjny.

Dzień 2: Tatrzańska przyroda i relaks w termach

Dzień rozpoczął się od śniadania, po którym uczniowie odebrali prowiant na drogę. Głównym celem była piesza wycieczka nad Morskie Oko w Dolinie Rybiego Potoku. Grupie towarzyszył przewodnik tatrzański, który przybliżył uczestnikom wiedzę o tatrzańskiej przyrodzie, faunie i florze.

Po powrocie do ośrodka zorganizowano gry i zabawy integracyjne (m.in. bilard oraz tenis stołowy), po których podano obiadokolację. Wieczór uczniowie spędzili w Termach Chochołowskich, korzystając z basenów, zjeżdżalni oraz stref sportowych.

Dzień 3: Park Rozrywki Energylandia i powrót

Po śniadaniu i wykwaterowaniu z pensjonatu grupa udała się do Zatora. Uczniowie spędzili cały dzień w Parku Rozrywki Energylandia.

Wyjazd w drogę powrotną nastąpił w godzinach wieczornych. W trakcie jazdy zorganizowano postój na posiłek. Powrót do Starej Białej pod kościół nastąpił po północy.

W drodze powrotnej do domu było widać zmęczenie uczniów, a także  zadowolenie z trzydniowej przygody. Zróżnicowanie atrakcji sprawiło, że wycieczka trafiła w gust wszystkich osób, którzy na niej byli. Wspomnienia zostaną na długo w głowach uczestników.

Wycieczkę można uznać za bardzo udaną. Ocena z zachowania dla uczniów - wzorowa : )

Z wakacyjnym pozdrowieniem opiekunowie wycieczki:

Kinga Jarzyńska, Elwira Piotrowska, Marta Kwiatkowska, Wioletta Strzelczak, Łukasz Matlęga