Drukuj

          W dniu 18.11.2019 r. uczniowie klas I-IV wraz z wychowawcami wyruszyli na całodzienną wycieczkę do Warszawy. Pierwszym punktem wyjazdu było zwiedzanie interaktywnych wystaw, poświęconych poszczególnym aspektom przyrody, życia człowieka, powstania cywilizacji w Centrum Nauki Kopernik. Dzieci miały możliwość zagrania na laserowej harfie, odkrywały zakamarki ,,miejskiej dżungli”, zobaczyły w jaki sposób wyprodukowano prąd, odczuły trzęsienie ziemi, sprawdziły jak powstaje tornado i jak wygląda szkielet człowieka, a także odważyły się położyć na gwoździach.

        Z wielkim wyczekiwaniem zjadły ciepły obiad składający się z dwóch dań, a następnie zakupiły pamiątki. Po chwili odpoczynku nastąpił przejazd do Wilanowa, gdzie odbył się spacer po Królewskich Ogrodach Światła. Przepiękna wystawa plenerowa ozdabiająca ogrody wilanowskie, w ramach której tysiące kolorowych diod ułożono w finezyjne kształty sprawiła, iż poczuliśmy się jak w bajce. Niesamowity efekt dodawał również świetlno-muzyczny pokaz w Muzycznym Ogrodzie Marzeń.

         W drodze powrotnej Pani przewodnik opowiadała dzieciom legendy, które umiliły przejazd do domu. Wszyscy z uśmiechem na twarzy powróciliśmy w rodzinne strony.

Agnieszka Waszelewska