Drukuj

       29 listopada 2019 roku był w naszej szkole dniem wyjątkowym z uwagi na nietypowe wydarzenie adresowane do uczniów klas I – VI – „wieczór w szkole”. Stanowił on jeden z punktów przewidzianych do realizacji w ramach wdrażanego projektu czytelniczego kierowanego do uczniów klas II - IV, a opracowanego przez panie: Elżbietę Adamkiewicz, Magdalenę Hiszpańską, Elwirę Piotrowską i Agnieszkę Waszelewską.

20191129 174155

      Na początku wszyscy wspólnym tańcem otworzyli bal postaci literackich, który odbył się w aurze tajemniczości i magii, często pojawiających się w świecie literatury dziecięcej. Każdy uczeń biorący udział w wydarzeniu miał za zadanie przebrać się za wybranego bohatera literackiego i krótko się zaprezentować.

20191129 170237

       Następnie uczniowie klasy VI przeczytali fragment „Kubusia Puchatka”. Było to wprowadzenie do Szkolnego Konkursu Pięknego Czytania. Do rywalizacji przystąpili uczniowie klas I - IV, prezentując przygotowany fragment ulubionej książki. Spośród uczestników konkursu wyłoniono laureatów:

I miejsce – Maria Kowalska (kl. III),

II miejsce – Adrianna Lichota (kl. III),

III miejsce – Zuzanna Zielińska (kl. IV),

wyróżnienia – Bartosz Kocięda, Hasmik Navoyan, Julia Daniszewska.

      Istotnym elementem konkursu była rola jury, w skład którego weszli uczniowie klasy VI. Wykazali się niezwykłym obiektywizmem, podejmując jakże trudne decyzje w celu wyłonienia zwycięzców. Na tym jednak nie kończyła się rola szóstoklasistów. To właśnie oni mieli ogromny wpływ na kształt i przebieg całej imprezy. Wykazali się kreatywnością i dojrzałością, otaczając młodszych kolegów opieką i wspólnie się z nimi bawiąc.

      Bal przy skocznej muzyce uatrakcyjniały integrujące zabawy prowadzone przez nauczycieli oraz zagadki przybliżające dzieciom świat książek.

      Ten wieczór, wolny od nudy i monotonii, dostarczył wszystkim uczestnikom wielu niezapomnianych wrażeń, o czym mogły świadczyć ich twarze ujawniające same pozytywne emocje.