W dniu 23 marca 2018r. w Urzędzie Miasta Płocka odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom XVI Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Tradycje Wielkanocne”. Na tegoroczną edycję nadesłano 1821 prac ze 152 placówek oświatowych, kulturalnych i wychowawczych z całego kraju.

W dniu 31 stycznia 2018r. w hali sportowej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Starej Białej odbył się Powiatowy Turniej Halowej Piłki Nożnej Dziewcząt. W turnieju uczestniczyły cztery drużyny dziewcząt ze szkół podstawowych: Stara Biała, Drobin, Słubice oraz Łąck. Turniej przebiegał w miłej i sportowej rywalizacji.  Dziewczęta zaprezentowały wysokie umiejętności piłkarskie. Ostatecznie reprezentacja  naszej szkoły zajęła I miejsce wygrywając wszystkie mecze.

14 grudnia rozstrzygnięty został II Powiatowy Konkurs w Środowisku Scratch

"ZAPROGRAMUJ ŚWIĄTECZNE ŻYCZENIA Z OKAZJI BOŻEGO NARODZENIA"

W dniu 18 listopada 2017 r. w płockiej galerii Wisła, nastąpiło wręczenie nagród laureatom konkursów pt. „Eko – rower”, oraz „Segregujesz świat ratujesz”.

  Dnia 17 października 2017r uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Międzypowiatowych Biegach Przełajowych, które odbyły się w Sierpcu. Uczeń klasy VII a Paradowski Miłosz w kategorii chłopców z  rocznika  2005  zajął  I miejsce, awansując do zawodów na szczeblu wojewódzkim. Awans uzyskała również Magdalena Kubicz z klasy VII a, która zajęła VII miejsce.

Dnia 20 czerwca 2017r. dzieci z oddziału przedszkolnego wzięły udział w GMINNEJ OLIMPIADZIE PRZEDSZKOLAKA, której organizatorem była Szkoła Podstawowa im. Władysława Rejmonta w Maszewie Dużym.

W drugim semestrze roku szkolnego 2016/2017 uczniowie i nauczyciele naszej szkoły zebrali owoce swojej pracy. Mamy tu na myśli konkursy szkolne, międzyszkolne, gminne, regionalne, powiatowe, ogólnopolskie. Część z nich prezentujemy poniżej.