W związku z ogromnym zainteresowaniem konkursem i nadesłaniem dużej ilości prac, organizatorzy postanowili rozdzielić kategorię klas 0-III na dwie, tj. klasy 0-I i klasy II-III.

Dnia 30 stycznia 2017 r.w naszej szkole zorganizowany został Gminny Turniej Halowej Piłki Nożnej Dziewcząt i Chłopców. W rozgrywkach wzięły udział drużyny ze szkół podstawowych z Maszewa Dużego, Starych Proboszczewic oraz Starej Białej. Wśród chłopców I miejsce zajęła drużyna z Maszewa Dużego, II miejsce Stare Proboszczewice, a miejsce III szkoła w Starej Białej. Zespoły dziewcząt uplasowały się na następujących miejscach: I miejsce szkoła ze Starej Białej, II Stare Proboszczewice, a miejsce III Maszewo Duże. Dziewczęta z naszej szkoły awansowały do rozgrywek rejonowych.

Już po raz trzeci uczniowie naszej szkoły brali udział w konkursie plastycznym w ramach programu „Owoce i warzywa w  szkole” .  
Celem konkursu było zachęcanie do codziennego spożywania owoców i warzyw oraz propagowanie zdrowego odżywiania wśród dzieci.

Miło nam poinformować, iż uczennice naszej szkoły Magdalena Kubicz kl.VIa i Aleksandra Nowakowska kl.V zostały laureatkami przyrodniczego konkursu edukacyjnego dla szkół z terenu Brudzeńskiego Parku Krajobrazowego.

Międzypowiatowe Biegi Przełajowe

       Dnia 26 października 2016r uczniowie naszej szkoły wzięli udział w indywidualnych biegach przełajowych, które odbyły się w Sierpcu. Uczeń klasy szóstej Paradowski Miłosz w kategorii chłopców z  rocznika  2005  zajął  II miejsce, awansując do zawodów na szczeblu wojewódzkim.