Pierwszy dzień wiosny okazał się  dla naszej szkoły dobrą okazją, aby uczcić Międzynarodowy Dzień Ziemi.

Pierwsze oznaki wiosny przypominają nam wszystkim, jak ważne jest, aby Ziemia była piękna i czysta.

Tego dnia wszystkie klasy przygotowały plakaty, w których starały się ukazać piękno Ziemi oraz  jej  słabość  w walce z niszczącą siłą człowieka.  Wszyscy uczniowie wykazali się wielką kreatywnością i pomysłowością w wykonywaniu prac. Podczas przerwy odbyła się  audycja radiowa promująca ochronę środowiska, którą przeprowadziły uczennice klasy VI b. 

Tego dnia, jak na „dzień wagarowicza” przystało, nie odbyły się żadne zajęcia lekcyjne. Oprócz twórczości plastycznej uczniowie mogli zaprezentować się w rozgrywkach sportowych. Odbyły się mecze w halową piłkę nożną między poszczególnymi klasami oraz wyścigi z przeszkodami. Zakończeniem tak miłego dnia stało się wspólne pieczenie kiełbasek i ich konsumpcja na świeżym „ wiosennym” powietrzu.

W pierwszy Dzień Wiosny dzieci z oddziału przedszkolnego (grupy: 0a i 0b) aktywnie i miło spędziły czas w Wesołej Ciuchci. To wspaniałe miejsce do fantastycznych zabaw z rówieśnikami.

Z wielką radością przedszkolacy korzystali ze zjeżdżalni, z trampoliny, karuzeli, armatek, basenów z piłeczkami i wielu innych atrakcji. W grupie znalazło się wielu „śmiałków”, którzy dzielnie pokonywali ściankę wspinaczkową. Dużym powodzeniem, szczególnie wśród chłopców, cieszyło się też boisko multisportowe. Uwieńczeniem tych wszystkich zabaw była „dyskoteka w bańkach”.

 Dzieci trochę zmęczone, ale bardzo szczęśliwe wracały do szkoły, gdzie czekała na nie jeszcze jedna niespodzianka. Ognisko i pieczenie kiełbasek szybko pozwoliły zregenerować siły i odzyskać energię.

To był niezapomniany dzień dla dzieci z oddziału przedszkolnego.