Po raz kolejny naszą szkołę odwiedził pasjonat i miłośnik małych zwierząt egzotycznych – Jarosław Rejmer. Uczniowie mieli możliwość podziwiania rzadko spotykanych gatunków zwierząt.

Ciekawostki i zwyczaje, o których opowiadał hodowca, niejednokrotnie wprowadziły w zdumienie najmłodszych uczniów naszej szkoły. Uczniowie zadawali szereg pytań, na które usłyszeli ciekawe odpowiedzi.

W podświetlonych terrariach uczniowie mogli podejrzeć między innymi: olbrzymie patyczaki i straszyki, które tańczą przy muzyce, kameleony, pająka ptasznika, skorpiona, gekony, krocionogi, modliszki, ptaszniki oraz karaczany z Madagaskaru. Można było dotykać prezentowane okazy zwierząt. Niektórzy wykazali się odwagą i po ręku chodziły im kameleony czy wije.

Żywa lekcja przyrody była dla uczniów cennym doświadczeniem i na długo zostanie w pamięci uczniów.

opracowała: Alicja Kornecka