W dniu 12 marca 2018 r. uczniowie naszej szkoły rozwijali swoje umiejętności matematyczne i myślenie logiczne podczas zajęć zorganizowanych w ramach obchodów Dnia Matematyki. Działania podjęte przez nauczycieli stanowiły kontynuację założeń projektu "Kampania na rzecz matematyki".

W bieżącym roku szkolnym nauczyciele naszej szkoły zakończyli udział w projekcie edukacyjnym „Kampania na rzecz matematyki” organizowanym przez Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli . Projekt przeznaczony był dla nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej i nauczycieli matematyki szkół podstawowych z Ciechanowa, Ostrołęki, Płocka, Radomia, Siedlec i Warszawy. 

Projekt miał na celu doskonalenie nauczycieli pod kątem wdrażania do praktyki szkolnej takich rozwiązań metodycznych, które pozwoliłyby w jak najlepszym stopniu rozwijać u dzieci myślenie przestrzenne, algorytmiczne i strategiczne. Podsumowaniem udziału w tym przedsięwzięciu było  przeprowadzenie lekcji otwartej dla koordynatorów projektu z MSCDN w Płocku oraz otrzymanie certyfikatu.

Dzięki udziałowi w projekcie uczniowie coraz częściej uczestniczą w zajęciach z wykorzystaniem metod aktywnych, gier i zabaw logicznych. Rozwijają swoje umiejętności matematyczne, pamięć, spostrzegawczość  poprzez  zabawę z kostkami do gry, rozwiązywanie łamigłówek z wykorzystaniem klocków matematycznych czy gałązek logicznych. Nauce towarzyszy więc zabawa i dążenie do poznania prawideł matematycznych w innej ciekawszej formie.

 W dniu 12 marca 2018 r. uczniowie klas I-VII oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych bawiły się matematyką rozwiązując sudoku,łamigłówki liczbowe, pojęciowe, symetryczne, tangramy, grały w bingo matematyczne i układały figury z klocków matematycznych. Uczniowie klas VII pracowali nad realizacją kolejnego projektu „Lapbook matematyczny”.

W ten sposób włączyliśmy się w obchody Dnia Matematyki, a jednocześnie wdrożyliśmy do praktyki szkolnej założenia Kampanii. 

opracowała: Krystyna Kubicz-Krajewska

LEKCJA OTWARTA kl.III i kl.V - w ramach "Kampanii na rzecz matematyki"

DZIEŃ MATEMATYKI W SZKOLE  - 12 marca 2018 r.