Dnia 13 czerwca 2018r.  uczniowie klas IV – VII wraz z wychowawczyniami, wzięli udział w wycieczce do Łodzi.

20 czerwca 2018r, odbył się rajd pod hasłem „Rok dla Niepodległej” .
W rajdzie uczestniczyli uczniowie klas siódmych z terenu gminy Stara Biała. Organizatorami byli siódmoklasiści z naszej szkoły.

W sobotę 9 czerwca 2018 r. w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Starej Białej odbył się Dzień Otwarty dla Rodziców i Dzieci. Impreza miała na celu zaprezentowanie oferty edukacyjnej placówki oraz zapoznanie z bazą lokalową szkoły.

W słoneczny, piątkowy poranek (15.06.2018r.) uczniowie klas O-III spotkali się pod kościołem w Starej Białej, aby wraz z nauczycielami wyruszyć w podróż do Torunia. Droga minęła bardzo szybko, gdyż umilały ją koleżeńskie rozmowy.

W dniach 22.03.2018 w Łącku oraz 07.05.2018 w Słubicach odbyły się Powiatowe Turnieje Piłki Ręcznej Dziewcząt. W dniach 08.05.2018 w Płocku oraz 16.05.2018 w Mochowie odbyły się Międzypowiatowe Turnieje Piłki Ręcznej Dziewcząt.

Obchody Międzynarodowego Dnia Dziecka jak zawsze stanowią miły akcent w kalendarzu szkolnym. W naszej szkole uczniowie obejrzeli seans filmowy, pobawili się podczas dyskoteki , a kolejnego dnia spędzili wspólne chwile jedząc kiełbaskę z grilla, lody oraz uczestnicząc w przejażdżce konnej.

SPRAWOZDANIE Z GMINNEGO KONKURSU ORTOGRAFICZNEGO

Dn. 30 maja 2018r. w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Starej Białej odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny. Uczestniczyli w nim uczniowie klas II – VII ze szkół podstawowych z terenu  gminy Stara Biała.

Uczniowie szkół podstawowych gminy Stara Biała kolejny raz mieli okazję zaprezentowania swoich umiejętności posługiwania się grafiką komputerową poprzez udział w Gminnym Konkursie Informatycznym.

W dniu 22 maja 2018 r. uczniowie klas I-III wraz z wychowawcami odbyli wycieczkę do Państwowej Straży Pożarnej w Płocku.