17 czerwca 2026 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w grze terenowej z języka angielskiego „Amerykańskie i angielskie ślady w naszym mieście” zorganizowanej na terenie Płocka.
W wydarzeniu uczestniczyły trzyosobowe drużyny uczniów klas VII–VIII z płockich i okolicznych szkół, którym przez cały czas towarzyszyli nauczyciele-opiekunowie. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy VIII: Julia Daniszewska, Julia Kania oraz Cezary Warzyński.
Rywalizacja rozpoczęła się na Starym Rynku, gdzie uczestnicy odebrali karty gry, mapy oraz identyfikatory. Następnie drużyny wyruszyły na trasę prowadzącą przez wyznaczone punkty miasta. W każdym z nich na uczniów czekały zadania sprawdzające znajomość języka angielskiego, spostrzegawczość, umiejętność logicznego myślenia oraz współpracy w zespole. Nad prawidłowym przebiegiem gry czuwali uczniowie-animatorzy.
Nasza drużyna z dużym zaangażowaniem wykonywała wszystkie zadania, wykazując się świetną organizacją, kreatywnością i bardzo dobrą znajomością języka angielskiego. Dzięki wspólnemu wysiłkowi oraz doskonałej współpracy uczniowie zdobyli III miejsce, co jest powodem do ogromnej satysfakcji i dumy.
Finał gry odbył się w Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Władysława Jagiełły w Płocku, gdzie nastąpiło podsumowanie wydarzenia oraz wręczenie dyplomów i nagród. Organizatorzy podkreślili, że najważniejszym celem przedsięwzięcia była nauka poprzez zabawę, rozwijanie kompetencji językowych oraz integracja młodzieży z różnych szkół.
Serdecznie gratulujemy naszym uczniom osiągnięcia III miejsca i dziękujemy za godne reprezentowanie szkoły. Życzymy kolejnych sukcesów oraz nieustającej pasji do nauki języka angielskiego!
Jednocześnie bardzo dziękujemy organizatorom: Panu Marcinowi Jaroszewskiemu, doradcy metodycznemu z MSCDN w Płocku, nauczycielom i uczniom z Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. W. Jagiełły, Liceum Ogólnokształcącego im. Marszałka Stanisława Małachowskiego oraz Akademickiego Liceum Ogólnokształcące przy Akademii Mazowieckiej za kolejny rok świetnej zabawy.
Nauczyciel j.angielskiego: Anna Kwiatkowska










