• Sprawozdanie z lekcji otwartej z języka niemieckiego w ramach programu „Aktywna tablica”

20 marca 2023 r. w ramach rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych – „Aktywna tablica”, odbyła się lekcja otwarta z języka niemieckiego. Podczas lekcji otwartej zostało zaprezentowane wykorzystanie technologii informacyjno-komunikacyjnych. Lekcję otwartą z języka niemieckiego o tematyce: „Das kann ich” - rozdział 5 ,,Meine Freunde” poprowadziła pani Agnieszka Waszelewska. Podczas zajęć uczniowie wykonywali ćwiczenia powtórzeniowe wykorzystując tablicę interaktywną. Do powtórzenia materiału posłużyły również uczniom tablety. Uczniowie rozwiązywali ćwiczenia w nawiązaniu do tematyki: moja przyjaciółka/ mój przyjaciel, zainteresowania, cechy charakteru, wygląd, zawody oraz utrwalali odmianę czasownika: sammeln, finden, wollen korzystając z różnych stron internetowych. Nauczyciel zaprezentował bogatą gamę ćwiczeń i materiałów wykorzystanych podczas lekcji. Wszyscy uczniowie pracowali z dużym zainteresowaniem, chętnie wykonywali ćwiczenia. Zajęcia zostały zorganizowane w bardzo ciekawy sposób inspirując oraz angażując każdego ucznia.

Agnieszka Waszelewska