Tegoroczne półkolonie zorganizowane przez GOKiS w Starej Białej upłynęły pod hasłem wspaniałej wakacyjnej zabawy. Osoby, które uczestniczyły w zaproponowanych atrakcjach z całą pewnością nie żałują swojej decyzji.

Półkolonie zostały otwarte zajęciami w parku linowym, gdzie dzieci mogły pokonać swoje słabości, ograniczenia i zmierzyć się z nowymi wyzwaniami. Wszystkie egzamin sprawnościowy zdały celująco.

Okazało się, że uczniowie naszej szkoły są nie tylko wysportowani, ale mają również doskonale rozwinięte funkcje poznawcze i wrodzoną ciekawość świata. Wielu interesujących  rzeczy dowiedziały się podczas pobytu w Zakątku Odkrywców, który zamienił ich w małych naukowców pozwalając na dochodzenie do wiedzy w zakresie nauk ścisłych pod kierunkiem młodych i twórczych ludzi. Dzieci miały okazję samodzielnie przygotować roztwory, badały ich właściwości, konstruowały ogniwo elektryczne oraz produkowały ozdobne mydełko glicerynowe. Wspaniałą atrakcją było zamykanie w bańce i wybuchające bańki mydlane. Pobyt dzieci w zakątku był doskonale zorganizowany. Uwzględniono przerwy na zajęcia ruchowe, jak również słodki poczęstunek dla odzyskania energii spożytkowanej w czasie pracy naukowej.

Pogoda podczas półkolonii dopisywała, było upalnie, dlatego też cieszyliśmy się, że w harmonogramie przewidziano aktywny odpoczynek na basenie Podolanka. Obecność Pani Beaty Kwasiborskiej pozwoliła dzieciom na sprawdzenie i rozwinięcie umiejętności pływackich, a także korzystanie ze zjeżdżalni.

Pogoda rozpieszczała nas również czwartego dnia, kiedy to w ramach zajęć szkolnych udaliśmy się na plac zabaw. Starsi uczniowie z ogromnym zaangażowaniem rozegrali mecz piłki nożnej, młodsi chętnie korzystali z huśtawek i zjeżdżalni oraz uczestniczyli w zabawach organizowanych przez opiekunów.

Kulminacyjnym punktem naszych półkolonii był wyjazd do Warszawy. Wiązaliśmy z nim ogromne nadzieje i się nie rozczarowaliśmy. Pobyt w warszawskim parku trampolin był fantastycznym przeżyciem. Dzieci uczyły się podstaw akrobatyki i skakania na trampolinach pod okiem wykwalifikowanej kadry instruktorów. Będąc w stolicy odwiedziliśmy także najbardziej znany budynek – Pałac Kultury i Nauki, gdzie podczas wystawy „Titanic the Exhibition” cofnęliśmy się ponad 100 lat i na pokładzie Titanica ruszyliśmy w jego pierwszy i ostatni rejs.  Mogliśmy obejrzeć ponad 200 oryginalnych przedmiotów wydobytych z wraku statku oraz pozyskanych z innych źródeł, a także wiele pełnowymiarowych rekonstrukcji wnętrz. Ciekawym i trafionym rozwiązaniem dla zwiedzających było wykorzystanie audioprzewodników, które pozwoliły skupić uwagę na detalach i zwiedzać w wybranym przez siebie tempie.

Mimo, że nasze półkolonie dobiegły już końca, zostaną w naszej pamięci na długo. Podczas tych pięciu dni mogliśmy dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy, rozwijać swoje zainteresowania, a przy okazji świetnie się bawić!

Z niecierpliwością będziemy czekać na kolejny sezon.