Tegoroczne półkolonie z Gminnym Ośrodkiem Kultury i Sportu w Starej Białej upłynęły w atmosferze ciepłej i beztroskiej zabawy, mimo niekorzystnej zimowej aury. Ferie z GOKiS w naszej szkole trwały od 20 do 24 lutego 2017 roku.

Atrakcją otwierającą czas wypoczynku był wyjazd do warszawskiego parku trampolin, gdzie dzieci mogły w nieograniczonym zakresie rozwijać swoje akrobatyczne umiejętności pod czujnym okiem instruktorów. Skoki na trampolinach, salta do basenu piankowego i wiele innych ciekawych ewolucji pozwoliło uczestnikom w bardzo aktywny sposób spędzić poniedziałkowe przedpołudnie.

Wtorek był dniem dla miłośników przyrody, którzy udali się z wizytą do płockiego ogrodu zoologicznego. Pasjonaci flory i fauny mogli bezpośrednio obcować ze zwierzętami zamieszkującymi ogród oraz poszerzyć swoją wiedzę na temat zwyczajów poszczególnych gatunków. Odwiedzili także odświeżone i wzbogacone o nowe okazy ekspozycje akwarystyczne.

Trzeciego dnia dzieci korzystały z atrakcji przygotowanych przez opiekunów na terenie szkoły. Były to zajęcia sportowe na hali, a także gry zespołowe: piłkarzyki, ping - pong i bilard.

Czwartek był dniem kinomana. W repertuarze każdy znalazł coś dla siebie. Dziewczynki obejrzały „Balerinę” natomiast chłopcy „Lego Batmana”. Oczywiście brane były pod uwagę indywidualne potrzeby i w grę wchodziły inne kombinacje.

Ostatni dzień to wizyta w kręgielni galerii „Wisła”. Dwie godziny intensywnych rozgrywek pozwoliły na zdobycie doświadczenia i dojście do wprawy na tyle, by każdy mógł odnieść sukces na miarę swoich możliwości.

To był fantastyczny czas aktywności, które skutecznie odciągały dzieci od ekranów komputerów, telewizorów i tabletów, a także zmuszały do zerwania z kanapowym trybem życia. I o to chodzi!

Przygotowała: Magdalena Hiszpańska