W dniach 15 – 19 maja odbył się w naszej szkole TYDZIEŃ EUROPEJSKI. Organizatorkami były nauczycielki języków obcych – p. Joanna Bytner i p. Karolina Nacfalska.

Celami wewnątrzszkolnego projektu było m.in.: dostarczenie uczniom informacji na temat państw UE, inspirowanie uczniów do zainteresowania się problematyką europejską oraz promocja różnorodności kulturowej.

Na lekcjach języka angielskiego i niemieckiego odbywały się w tym tygodniu w wybranych klasach zajęcia poświęcone samej unii i krajom w niej zrzeszonych.

W związku z Tygodniem Europejskim uczniowie klas I-VI otrzymali zadanie, polegające na przedstawieniu krótkiej historii i zatańczeniu tańca losowo wybranego kraju Unii Europejskiej. Prezentacje kilkudniowych przygotowań odbyły się na forum szkoły w formie konkursowej.

Przeprowadzono też konkurs „Popularny Europejczyk”, polegający na przedstawieniu w interesujący sposób postaci pochodzącej z Europy.

Joanna Bytner