Jesień to piękna pora roku, pełna barw i ich odcieni. Jest wyjątkowa, ponieważ niesie za sobą wiele zmian w pogodzie, ale także w świecie roślin i zwierząt.

Nadejście jesieni zauważają już najmłodsze dzieci, które podczas spacerów obserwują przyrodę – drzewa, krzewy, zachowania różnych zwierząt.

Niezwykłym źródłem wiedzy dla dzieci był udział w zajęciach edukacyjnych w Ogrodzie Zoologicznym w Płocku
24 października 2017 roku, podczas których dowiedziały się jak zwierzęta przygotowują się do zimy. Przedszkolaki miały okazję wysłuchać opowieści biologa o zwierzętach, które zapadają w sen zimowy po nagromadzeniu zapasów, ssakach zmieniających futerko z lekkiego na bardzo grube i ciepłe, ptakach odlatujących do ciepłych krajów, kryjówkach gadów, płazów i owadów chroniących się przed chłodem. Lekcja została urozmaicona bliskim spotkaniem z żywymi okazami: popielicą afrykańską, szarańczą, gekonem lamparcim, pytonem królewskim, królikiem.

Takie zajęcia połączone ze zwiedzaniem zoo z pewnością utrwalą zdobytą wiedzę i pozostawią w pamięci wiele miłych wspomnień.

Magdalena Hiszpańska