W dniu 23.11.2017r. dzieci z grupy „Oa” samodzielnie przygotowały pyszne i zdrowe II śniadanie.

Przedszkolaki już dobrze wiedzą, że aby przystąpić do działań kulinarnych, należy najpierw dokładnie umyć ręce. Następnie wszyscy wspólnie przypomnieli sobie zasady bezpieczeństwa. Kanapki były nie tylko  smaczne, zdrowe ale i pięknie ozdobione. Dzieci przy robieniu kanapek kształciły odpowiednie nawyki żywieniowe, rozwijały kreatywność, wyobraźnię oraz dbałość o higienę podczas sporządzania posiłków.

Dzieci wiedzą, że aby być zdrowym należy się m.in. prawidłowo odżywiać. Każdy przedszkolak rozumie potrzebę spożywania dużych ilości owoców i warzyw.

Z myślą o witaminkach postanowiliśmy zrobić koktajl owocowy. Aby go przyrządzić dzieci przyniosły do przedszkola truskawki i maliny.

Przed przystąpieniem do pracy zapoznały się z urządzeniem do robienia koktajlu-mikserem oraz jego działaniem. Utrwaliły także zasady bezpieczeństwa. Po omówienie zasad przedszkolaki przyglądały się jak mikser rozdrabnia je na jednolitą masę. Na koniec  czekała wszystkich degustacja.

Agnieszka Waszelewska