W dn. 12 grudnia 2017r. uczniowie z klasy V i VI wraz z wychowawcami uczestniczyli w Warsztatach Korczakowskich w płockiej synagodze. Warsztaty zostały zorganizowane przy współpracy Rzecznika Praw Dziecka i Polskiego Stowarzyszenia im. Janusza Korczaka według autorskiego programu Romy Ludwickiej – laureatki Międzynarodowej Nagrody im. Janusza Korczaka.

Prowadząca – p. Roma Ludwicka ciekawie opowiedziała o życiu, twórczości i działalności Janusza Korczaka, a także o jego tragicznej śmierci w obozie koncentracyjnym w Treblince. Druga część spotkania dotyczyła przypomnienia praw dziecka.  Na podstawie zdobytej wiedzy oraz własnych spostrzeżeń, dzieci  budowały w grupach i prezentowały etiudy teatralne.

Na zakończenie zajęć uczniowie otrzymali upominki, m.in. plany lekcji, magnesy z numerem telefonu do Rzecznika Praw Dziecka, książki i broszury dot. ochrony praw dziecka.

Prowadząca – p. Roma Ludwicka w ciekawy sposób przybliżyła uczniom postać Janusza Korczaka, zwracając szczególną uwagę na poszanowanie godności i praw każdego dziecka.

p. Jolanta Modrzejewska-Kubicz

p. Beata Kwasiborska