W dniu 03 stycznia 2018 roku uczniowie klas I - III odwiedzili „Zakątek Odkrywców” w Starym Boryszewie. Uczestniczyli w innowacyjnych warsztatach naukowych z fizyki i chemii.

W pierwszej części zajęć dzieci dowiedziały się czym jest i skąd bierze się prąd, samodzielnie skonstruowały ogniowo elektrochemiczne oraz wykonały układ pomiarowy do badania przewodności. Po krótkiej przerwie, podczas której wszyscy świetnie bawili się przy muzyce, przystąpiono do części chemicznej. Nasi młodzi naukowcy samodzielnie przygotowali roztwory, badali ich właściwości oraz obserwowali niezwykle zaskakującą reakcję.

Były to bardzo ciekawe, twórcze i kreatywne zajęcia, które z pewnością na długo pozostaną w pamięci każdego dziecka.