21 marca 2018 r. uczniowie klas I-IV Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Starej Białej wzięli udział w warsztatach prowadzonych przez Zofię Stanecką – autorkę serii o Basi, opowiadań („Nasza paczka i niepodległość”), baśni i powieści („Tajemnica namokniętej gąbki”, „Księga Ludensona”).

Podczas spotkania pisarka opowiadała o wyobraźni, etapach powstawania książki, swoich inspiracjach oraz czytała fragmenty przygód Domina i Muki, którzy odbyli fascynującą podróż w przeszłość.  Autorka pokazała, że umysł człowieka to taki garnek, do którego trafiają różne pomysły, zapachy i wspomnienia, wpływając na sposób postrzegania świata. Swoje słowa ilustrowała wesołymi rysunkami. Zachęciła również dzieci do prezentowania ich własnej twórczości.

Na zakończenie można było kupić książki Zofii Staneckiej oraz zdobyć jej autograf.