W piątek 27 kwietnia 2018 roku dzieci z oddziałów przedszkolnych wraz z wychowawcami udały się do siedziby Komunikacji Miejskiej w Płocku w ramach programu „Akademia Młodego Pasażera”.

Po małych podróżnych przyjechał autobus, co dla wielu z nich było ogromną atrakcją i nowym doświadczeniem. Maluszki otrzymały bilety i samodzielnie musiały je skasować, a następnie odbyła się krótka lekcja wprowadzająca do zasad podróżowania autobusem. Po dotarciu na miejsce na dzieci czekała miła niespodzianka, mianowicie spotkanie z przedstawicielami Straży Miejskiej , w tym z przesympatycznym Lwem Honorkiem, który przybliżył maluchom zasady bezpiecznego i kulturalnego korzystania ze środków transportu publicznego. Następnym punktem programu było zwiedzanie zajezdni. Przedszkolaki miały okazję zobaczyć stację diagnostyczną, warsztat samochodowy, myjnię, ale również salę konferencyjną, gdzie otrzymały słodki poczęstunek. Ciekawym doświadczeniem dla dzieci była przejażdżka autobusem KM dwoma płockimi mostami, dzięki czemu mogły podziwiać najdłuższą rzekę w Polsce. To był dzień pełen wrażeń, który uświadomił dzieciom, że warto poruszać się autobusami, by chronić środowisko naturalne.