18 kwietnia i 16 maja klasy III i IV zwiedzały ekspozycje stałe  Muzeum Mazowieckiego w Płocku.

Na początku, wraz z panem Grzegorzem Piaskowskim, przewodnikiem i fotografem, którego zdjęcia podbijają świat, uczniowie odbyli muzealną podróż po Dalekim Wschodzie. Poznali elementy kultury, filozofii i tradycji artystycznej Tybetu, Chin, Japonii, Korei i Indii. Mieli okazje podziwiać zabytki, na które w największym stopniu wpłynęły buddyzm oraz starożytna cywilizacja chińska.

Podczas drugiego spotkania uczniowie wzięli udział w podchodach muzealnych. Zwiedzając ekspozycje poświęcone secesji, zwracali uwagę na wzornictwo lamp, naczyń, sztućców, podziwiali przepiękne witraże i meble. Szczególnym zainteresowaniem cieszył się telefon i opowieści pani przewodnik o konieczności połączenia się z centralą.

Muzealne podróże po tak odległych światach były dla wszystkich niesamowitym przeżyciem i na długo zapadną nam w pamięć.