Chętni uczniowie szkół podstawowych gminy Stara Biała kolejny raz uczestniczyli w Gminnym Konkursie Informatyczno-Plastycznym pod hasłem "Matematyka inaczej".

13 maja 2019 roku grupa uczniów z klas 1-5 pod opieką wychowawców wyruszyła na wycieczkę do Biskupina.

4 kwietnia 2019 roku obchodziliśmy Dzień Świadomości Autyzmu. Dzieci z oddziałów przedszkolnych uczestniczyły w zajęciach pod hasłem „ Poznajemy świat przez zmysły”.

W dniu 28 lutego 2019 roku w hali sportowej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Starej Białej, odbyła się I Edycja Gminnego Turnieju Tenisa Stołowego. Organizatorami była Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Wyszynie oraz Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Starej Białej.

W dniu 14 marca 2019 r. podczas zajęć dydaktycznych z matematyki oraz przerw śródlekcyjnych uczniowie klas IV-VIII świętowali matematycznie dzień niezwykłej liczby.

7 marca 2019 roku w sali konferencyjnej  Szkoły Podstawowej w Maszewie Dużym obyły się gminne eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom".