W dniu 28 lutego 2019 roku w hali sportowej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Starej Białej, odbyła się I Edycja Gminnego Turnieju Tenisa Stołowego. Organizatorami była Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Wyszynie oraz Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Starej Białej.

W turnieju uczestniczyli również uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Władysława Stanisława Reymonta w Maszewie Dużym oraz Szkoły Podstawowej w Starych Proboszczewicach.

Zawody rozgrywane były w 4 kategoriach wiekowych: dziewczęta klasy IV  -  VI, dziewczęta klasy VII – VIII, chłopcy klasy IV – VI, chłopcy klasy VII – VIII.

Turniej przeprowadzono systemem pucharowym do dwóch wygranych setów i dwóch przegranych.

Uczniowie z naszej szkoły zajęli cztery czołowe miejsca:

- w kategorii chłopców klas IV – VI

I miejsce – Zdziemborski Filip - klasa VII w kategorii klas IV – VI

-  kategorii dziewcząt klas VII - VIII

I miejsce – Zdziemborska Amelia - klasa VII a

II miejsce – Kuźmińska Zuzanna - klasa VII

III miejsce – Winnicka Żaneta - klasa VII

Ogromne brawa! Wierzymy, że jest to świetna zapowiedź dalszych sukcesów i zajmowania najwyższych miejsc.

Statuetki dla zwycięzców i dyplomy dla wszystkich uczestników turnieju sponsorowane były przez Dyrektora Szkoły Podstawowej w Wyszynie Panią Katarzynę Warczachowską, natomiast pączki, batoniki oraz soczki sponsorowane były przez Szkołę Podstawową w Starej Białej.