W dniu 3 września 2018 roku w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Starej Białej nastąpiła inauguracja Nowego Roku Szkolnego 2018/2019.

Cała społeczność szkolna wraz z dyrektorem Panią Bożeną Zarębą przywitała nowy rok szkolny w hali sportowej. Uroczystość zapoczątkowało wprowadzenie pocztu sztandarowego oraz odśpiewanie  hymnu państwowego.

Pani Dyrektor przywitała wszystkich zgromadzonych bardzo serdecznie, przedstawiła Radę Pedagogiczną oraz omówiła zmiany i przedsięwzięcia związane z organizacją szkoły.

Następnym punktem uroczystości było Pasowanie na Ucznia Klasy Pierwszej. Pani Dyrektor nowym uczniom oraz wszystkim zgromadzonym życzyła samych sukcesów i wielu radosnych chwil w kolejnym roku szkolnym.