19 listopada 2018 r. klasy V i VI uczestniczyły w warsztatach profilaktycznych „Bądź kumplem” i „Nasza klasa” prowadzonych przez p. Szymona Boguckiego – pedagoga resocjalizacji, socjoterapeutę.

Zajęcia łączyły elementy zabawy, pracy w małych grupach, burzy mózgów i dyskusji uczniów na temat konsekwencji niereagowania na zjawisko „dokuczania” w aspektach przemocy rówieśniczej. Prowadzący zwrócił uwagę na niezwykle ważną postawę unikania bierności w sytuacjach związanych z przemocą rówieśniczą i zachęcał do natychmiastowego reagowania i sięgania po dostępną pomoc.

Zapraszamy rodziców do wzięcia udziału w warsztatach Przeciwdziałanie przemocy i agresji wśród dzieci, które odbędą się 29.11.2018 r. o godz. 17.00 w naszej szkole.