7 czerwca 2016 r. z okazji Dnia Dziecka dzieci z Oddziału Przedszkolnego oraz uczniowie klasy I wraz z wychowawcami udali  się na wycieczkę do „Zakątka Odkrywców” w Stróżewku.

Dzieci wzięły udział w twórczych i oryginalnych warsztatach: Warsztaty mydlane . Pomysł na zorganizowanie takich warsztatów zawdzięczamy starożytnym Fenicjanom, którzy ok 4 tys. lat temu wynaleźli mydło. Podczas zajęć młodzi odkrywcy poznali krótką historię mydła, jego rodzaje oraz samodzielnie wyprodukowały ozdobne mydełko glicerynowe, pracując przy indywidualnych stanowiskach. Dodatkowo w czasie zajęć odbywały się niezwykłe pokazy baniek mydlanych, bańki z mgłą, wybuchające, wielkie i małe, a dla odważnych zamykanie w bańce.

Opracowała: Agnieszka Waszelewska