W dniu 24 czerwca 2016 roku w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Starej Białej miała miejsce uroczystość Zakończenia Roku Szkolnego 2015/2016.

„Najważniejsze jest, by gdzieś istniało to, czym się żyło: i zwyczaje, i święta rodzinne. I dom pełen wspom­nień. Najważniejsze jest, by żyć dla powrotu”

14 czerwca uczniowie klas IV-VI odbyli wycieczkę autokarową pod opieką wychowawców do Kłodawy i Łęczycy.

7 czerwca 2016 r. z okazji Dnia Dziecka dzieci z Oddziału Przedszkolnego oraz uczniowie klasy I wraz z wychowawcami udali  się na wycieczkę do „Zakątka Odkrywców” w Stróżewku.

Dnia 1 czerwca 2016r. uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Starej Białej świętowali Dzień Dziecka.:)

Dnia 23 maja uczniowie naszej szkoły z klas 0-III byli na jednodniowej wycieczce w „Miasteczku Westernowym Kansas City” w Rudniku koło Grudziądza.