9 września klasa V pojechała na wycieczkę do PKN ORLEN w Płocku. Tym samym zaingurowała cykl wycieczek po regionie w ramach projektu szkolnego „Nasza Mała Ojczyzna”.

Na początku uczniowie odbyli krótką autokarową wycieczkę  z przewodnikiem po Zakładzie Produkcyjnym, gdzie dowiedzieli się, co produkuje i zobaczyli, jak wygląda od środka jeden z największych w Europie i na świecie koncernów rafineryjno-petrochemicznych.

Następnie uczestniczyli w atrakcjach na poligonie Zakładowej Straży Pożarnej w ramach Tygodnia Bezpieczeństwa Pracy i Ochrony Zdrowia. Mogli uczestniczyć w symulowanej akcji gaszenia pożaru, korzystając z profesjonalnego sprzętu, wspinać się po drabinie i zjeżdżać po linie, a także odbyć bieg strażacki. Mieli możliwość zaprezentowania zdolności artystycznych tworząc plakat związany z pracą straży pożarnej. Uczniom podziękowano również za zaangażowanie w zbiórkę nakrętek dla Julki, dziewczynki chorej na rzadką chorobę genetyczną. Zostali obdarowani voucherami do kina Helios, apteczkami do roweru i gadżetami z logo firmy.

Za wspaniałą wycieczkę i niespodzianki bardzo dziękujemy!

Koordynator projektu: Joanna Bytner