W dniu 14 października 2016 r. nasza szkoła otrzymała certyfikat Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Płocku za realizację dwuletniego projektu „Włącz myślenie. Nauczanie i uczenie się przyjazne mózgowi”.

Projekt zakładał efektywne wykorzystanie narzędzi TOC oraz wiedzy i umiejętności z podstaw neurodydaktyki w praktyce. Patronat honorowy nad projektem objęli: Marszałek Województwa Mazowieckiego, Mazowiecki Kurator Oświaty oraz Prezydent Miasta Płock.

Projekt realizowany był przez nauczycieli naszej szkoły podczas zajęć dydaktyczno-wychowawczych.

Miło nam poinformować, że nasza szkoła została  wyróżniona SUPERCERTYFIKATEM.
Certyfikaty ukończenia projektu otrzymały panie Joanna Bytner, Krystyna Kubicz-Krajewska; natomiast Supercertyfikat pani Jolanta Modrzejewska-Kubicz. Gratulujemy!

Oto kilka słów podsumowania projektu podczas konferencji:

"Ponad 100 osób wzięło udział w konferencji "Sapere aude. Jak uczyć (się) krytycznego myślenia" zorganizowanej przez MSCDN i Małachowiankę w Dniu Edukacji Narodowej. Spotkanie było okazją, by uroczyście podziękować za współpracę nauczycielom uczestniczącym w projekcie "Włącz myślenie" i wręczyć im Certyfikaty i SuperCertyfikaty.

Konferencja pod patronatem Prezydenta Miasta Płocka odbyła sie w gościnnych murach niezwykle klimatycznej auli Małachowianki. W pierwszej części spotkania Aleksandra Banach, koordynatorka komponentu przedszkolno-wczesnoszkolnego w projekcie "Włącz myślenie", podsumowała dwa lata wspólnej pracy: - Do projektu zgłosiło się 333 uczestników, którzy uczestniczyli w 24 godzinnym szkoleniu z narzędzi TOC i podstaw neurodydaktyki - relacjonowała. - Odbyło się 40 godzin szkoleń fakultatywnych, warsztaty dla nauczycieli i szkolenia dla koordynatorów. W efekcie przeprowadzono 61 lekcji otwartych i powstało kilkaset scenariuszy. Dziękujemy za współpracę, byliście wspaniali!"  - Konferencja 14.10.2016 r