W ramach programu „Bądź bezpieczny na drodze”
12 października 2016 r. o  godzinie 9.00
w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Starej Białej
odbyło się spotkanie z przedstawicielem Policji.
Wzięły w nim udział dzieci z oddziału przedszkolnego, uczniowie klas I-VI, a także nauczyciele i pracownicy szkoły.

Na zaproszenie organizatorów gościliśmy w naszej szkole panią Martę Lewandowską - funkcjonariusza Wydziału Ruchu Drogowego Komendy  Miejskiej Policji w Płocku. Po przywitaniu wszystkich przez Panią Agnieszkę  Waszelewską dzieci z Oddziału Przedszkolnego wykonały inscenizacje: ,,Bezpieczna droga do szkoły”.

Po części artystycznej pani Marta Lewandowska przybliżyła uczniom zasady bezpiecznego poruszania się po drogach  oraz miejscach, znajdujących się w pobliżu ulic i autostrad.

Kolejnym punktem spotkania była projekcja filmu dydaktycznego. Dzieci dowiedziały się z niego, iż nie wolno nawiązywać kontaktów z nieznajomymi, utrwaliły swoją wiedzę na temat znaków drogowych, telefonów alarmowych oraz jak bezpiecznie przejść przez jezdnię. Podczas rozmowy z naszym gościem dzieci zapoznały się również ze specyfiką pracy policjanta;  uświadomiły sobie, jak ważna jest prawidłowa postawa każdego człowieka w razie jakiegoś niebezpieczeństwa. Dzieci dowiedziały się, jak należy odpowiednio zachować się w sytuacji ataku ze strony zwierząt czy niebezpieczeństw grożących podczas korzystania z internetu oraz jakie zasady obowiązują  podczas odpalania fajerwerków.

Na zakończenie Pani Dyrektor Szkoły Bożena Zaręba podziękowała Pani Marcie Lewandowskiej za bardzo pouczające spotkanie oraz wręczyła książkę z życzeniami dalszej, owocnej współpracy.

Agnieszka Waszelewska