Zarząd Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża oddział w Płocku, co roku w okresie Świąt Bożego Narodzenia, prowadzi akcję pod hasłem „Czerwonokrzyska gwiazdka”.

Kierowana jest ona do najuboższych rodzin, osób samotnie wychowujących dzieci,  bezrobotnych, bezdomnych i chorych. W ramach akcji organizowana jest zbiórka produktów spożywczych w hipermarkecie Auchan. Uczniowie naszej szkoły przygotowali drobne upominki dla darczyńców. Były to ozdoby bożonarodzeniowe wykonane na zajęciach plastyki przez uczniów klas IV – VII. Swój udział w tej charytatywnej akcji zaznaczyły również chętne uczennice z klas VIII wykonując prace w domu.

Bardzo dziękujemy wszystkim za aktywne włączenie się w realizację tego szczytnego celu!

Opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu – Żaneta Turowska