23 kwietnia z okazji Dnia Ziemi oraz Dnia Książki uczniowie oddziału przedszkolnego mieli okazję wysłuchać teatrzyku kamishibai „Jak żyje Ziemia”.
Teatrzyk Kamishibai to doskonała forma edukacji ekologicznej, angażująca dzieci poprzez wizualną opowieść w drewnianej skrzynce.
„Jak żyje Ziemia” jest to opowieść o cykliczności przyrody. Poetycki tekst autorki Magdaleny Zarębskiej do ilustracji młodej artystki Aleksandry Strzałkowskiej. Uczniowie mieli okazję zanurzyć się w leśnej opowieści, odkryć gdzie rosną porosty, co migoce w tafli wody, kto baraszkuje w ściółce… Mogli spojrzeć tam gdzie zazwyczaj nie zaglądają. Mogli zobaczyć więcej. Najmniejsi mieszkańcy lasu to bohaterowie tej opowieści. Od świtu do zachodu słońca, od przedwiośnia do skutej mrozem zimy.
Ekologiczną lekcję z teatrzykiem poprowadziły: pani M. Brauze- nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej wraz z bibliotekarzem szkolnym p. E. Piotrowską, które rozmawiały z uczniami o pięknie otaczającej nas przyrody, o tym jak dbać o naszą Ziemię. Uczniowie chętnie i z uwagą wysłuchali opowieści. Wiedzą jak należy postępować, aby Ziemia była piękna i czysta.
Elwira Piotrowska
Małgorzata Brauze







