W piątek 22 maja, klasy 1-3 oraz oddział przedszkolny obchodziły Światowy Dzień Żółwia. To święto powstało, aby:

*zwrócić uwagę na zagrożenia dla żółwi i ich siedlisk,

*promować ochronę tych zwierząt,

*edukować społeczeństwo o ich znaczeniu w ekosystemie.

Za sprawą swoich kolegów z kl. 2 i 3 do naszej klasy zawitali nietypowi goście, a mianowicie; trzy żółwie wodno - lądowe. Uczniowie mieli możliwość poznać te przesympatyczne zwierzątka, dotknąć, zaobserwować ich wygląd oraz sposób poruszania się, dowiedzieć się w jaki sposób należy się nim opiekować, czym karmić, jak dbać o jego higienę oraz w jaki sposób zapewnić mu bezpieczeństwo.

Franek i Leon bardzo ciekawie opowiadali o swoich pupilach, cierpliwie odpowiadając na każde zadane pytanie.

Na koniec uczniowie z oddziału przedszkolnego wykonali pracę plastyczną  – żółwia wykonanego z papierowego talerzyka. Prace plastyczne sprawiły dzieciom ogromną radość, a także ozdobiły tablicę na szkolnym korytarzu.

Serdecznie dziękujemy chłopcom, za możliwość przeprowadzenia  żywej lekcji przyrody.

Elwira Piotrowska