28 maja 2026 r. odbyło się pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej, uczniów klasy pierwszej. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

pasowanie

Dzieci dowiedziały się od pani bibliotekarki, jak należy dbać o książki, wykazali się zasadami prawidłowego zachowania w bibliotece szkolnej. Zanim jednak złożyły przyrzeczenie, obejrzały inscenizację w wykonaniu koleżanek z klasy czwartej, która zachęcała dzieci do czytania książek oraz uwrażliwiała na konieczność ich poszanowania.

Następnie uczniowie klasy pierwszej rozszyfrowali zagadki, które sprawdziły ich wiedzę na temat bohaterów baśni i bajek, ułożyli bajkowe puzzle. Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki, słowa przyrzeczenia przypieczętowali kciukami. Pani Dyrektor Agnieszka Gawlińska dokonała pasowania na czytelnika każdego ucznia. Młodym czytelnikom wręczono piękne zakładki do książki, pamiątkowe dyplomy z książeczkami oraz nagrody, które zostały wykonane w drukarce 3D.

Uczniom klasy pierwszej życzymy niesamowitych przygód i wrażeń w bajkowym świecie. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w tę uroczystość.

Elwira Piotrowska

Urszula Lisicka – Plich

Patrycja Pikalska