18 maja br. obchodzimy 100. rocznicę urodzin Patrona naszej szkoły św. Jana Pawła II.

Jan Pawel II

Urodził się 18 maja 1920r. w Wadowicach, miasteczku położonym ok. 50 km od Krakowa.

Nazywał się Karol Józef Wojtyła, dla przyjaciół „Lolek”. Jako mały chłopiec był zawsze wśród kolegów, podobnie na studiach. Potem jako duchowny – chciał być dla każdego. Kochał ludzi, słuchał, rozumiał ich problemy. Trudne doświadczenia z dzieciństwa i młodości połączone z ufnym kontaktem z Bogiem, stanowiły fundament, na którym opierała się Jego misja.

Jan Paweł II był 264 papieżem. Jego pontyfikat rozpoczął się 16 października 1978r. Nazwany był „pontyfikatem przełomu”.

Jan Paweł II przez wielu uznawany jest za największy autorytet moralny współczesnego świata. Jego motto biskupie „Totus Tuus” (cały Twój) jest wyrazem oddania się Maryi, a także symbolem wiary, nadziei i miłości dla ludzi różnych ras i religii.

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego – wraz z wieloma instytucjami w całym kraju – zaplanowały szereg wydarzeń z okazji 100. rocznicy urodzin Jana Pawła II. Zachęcamy do odwiedzenia strony

Jan Pawel II.2

Oprac. Jolanta Modrzejewska-Kubicz