Mała Książka – Wielki Człowiek – ogólnopolska kampania społeczna, której celem jest zachęcenie rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem.

maly wielki czlowiek1

Od 2018 r. projekt jest realizowany przez Instytut Książki w ramach ogólnopolskiej kampanii promującej czytelnictwo „Mała książka – wielki człowiek” .

Każdy pierwszoklasista otrzymał w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej: książkę „Pierwsze abecadło”, antologia tekstów najlepszych polskich autorów dziecięcych, m.in.: M. Musierowicz, A. Onichimowskiej, R. Kosika, A. Fredry, J. Twardowskiego, Terakowskiej i innych, w opracowaniu graficznym wybitnej ilustratorki Iwony Chmielewskiej.

Kreatywny alfabet” – plakat z literami do wycinania, który ma wspomóc naukę alfabetu i czytania.

W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice – przygotowana dla nich broszura informacyjna „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem”,  przypomni o korzyściach wynikających z czytania dzieciom oraz podpowie, skąd czerpać nowe inspiracje czytelnicze. Projekt ma na celu wyrobienie nawyków czytelniczych i rozbudzenie miłości do książek wśród pierwszoklasistów, jak również przypominanie rodzicom i opiekunom o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania.

Projekt jest całkowicie bezpłatny, zarówno dla szkół, jak i uczniów.

Opiekun biblioteki szkolnej

Elwira Piotrowska