Z radością i dumą donosimy o kolejnych sportowych osiągnięciach dwóch uczniów naszej szkoły, mieszkańców gminy Stara Biała, braci Tadeusza i Mateusza Załęskich, którzy coraz silniej zaznaczają swoją obecność na ogólnopolskich zawodach pływackich.

               

                  Swoją przygodę z dyscypliną chłopcy rozpoczęli sześć lat temu, pod kierunkiem pani trener Honoraty Hirschfeld. Pierwsze cztery lata w szkółce pływackiej, obejmowały elementarną naukę pływania oraz stopniowe doskonalenie technik pływackich i wdrażanie w świat sportowej rywalizacji. Obecnie chłopcy są licencjonowanymi zawodnikami Płockiego Stowarzyszenia Pływackiego „Swim Płock” i trenują pod czujnym okiem pana trenera Marka Stasiaka.

                 W roku szkolnym 2020/2021 nasi młodzi sportowcy prezentowali szczególnie wysoki poziom. Tadeusz i Mateusz przystąpili do zawodów w Ostrołęce, Ciechanowie, Mławie, Grudziądzu, Lublinie i Warszawie, zdobyli liczne medale i wyróżnienia, ustanawiając kolejne rekordy życiowe. Największe sukcesy chłopcy osiągają na pięćdziesięciometrowych basenach olimpijskich.
W rywalizacji na „Otylia Swim Cup”, wydarzeniu zorganizowanym przez fundację mistrzyni olimpijskiej, Otylii Jędrzejczak, Mateusz Załęski wywalczył dwa brązowe medale stylem grzbietowym na dystansach pięćdziesięciu i stu metrów, a jego starszemu bratu, Tadeuszowi Załęskiemu, udało się zdobyć brąz na dwieście metrów stylem dowolnym. Te prestiżowe zawody, podczas których nasi młodzi pływacy zaprezentowali swoje nieprzeciętne umiejętności, odbyły się tydzień po Mistrzostwach Polski w Pływaniu, na nowoczesnej i bardzo lubianej przez zawodników pływalni w Lublinie.

(http://swimplock.pl/otylia-swim-cup-2021-lublin/)

                  Kolejne spektakularne wyniki chłopcy osiągnęli na Letnich Mistrzostwach Warszawy w Pływaniu. Na pływalni MUKP Warszawianka Tadeusz Załęski zdobył srebrny medal na bardzo wymagającym dystansie czterystu metrów stylem dowolnym oraz brązowy medal w tym samym stylu na dwieście metrów, ponadto zajął czwartą lokatę w kategorii najlepszych zawodników rocznika 2009. Mateusz Załęski wywalczył dwa złote medale na sto i dwieście metrów oraz srebro na pięćdziesiąt metrów stylem dowolnym. Dwa kolejne srebra przyznano młodszemu z braci za dystanse pięćdziesięciu i stu metrów stylem grzbietowym. Pulę zdobytych przez siebie nagród Mateusz wzbogacił brązowym medalem na pięćdziesiąt metrów stylem klasycznym. Liczne sukcesy zaowocowały statuetką oraz tytułem wicelidera wśród najlepszych zawodników rocznika 2011 (http://swimplock.pl/otwarte-letnie-mistrzostwa-warszawy-plywaniu/). Ustanowione rekordy życiowe plasują Mateusza na trzecim miejscu wśród dziesięciolatków z całej Polski, na dystansach pięćdziesięciu i stu metrów stylem grzbietowym oraz dowolnym. Występ młodszego z braci Załęskich w wielkim finale cyklu zawodów „Od Młodzika do Olimpijczyka”, do którego zakwalifikowało się szesnaścioro najlepszych młodych pływaków z całej Polski, oraz zdobycie przez naszego zawodnika brązowego medalu na dystansie pięćdziesięciu metrów stylem grzbietowym potwierdza doskonałą dyspozycję sportową Mateusza (http://swimplock.pl/od-mlodzika-do-olimpijczyka-wielki-final/).

                Jesteśmy bardzo dumni z naszych chłopców, którzy wciąż dostarczają nam nowych sportowych emocji. Wszystkich zainteresowanych dynamicznie rozwijającą się karierą pływacką Tadeusza i Mateusza zachęcamy do zapoznania się z obszernymi fotorelacjami na stronie klubu: www.swimplock.pl oraz kibicowania braciom Załęskim. Gratulujemy młodym pływakom wspaniałych wyników i życzymy na sportowej drodze wielu kolejnych sukcesów, o których z pewnością będziemy już niedługo informować naszych Czytelników :).