CodeWeek to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa „ścigają się” w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. Akcja organizowana jest na terenie całej Europy i dedykowana wszystkim, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować przygodę z programowaniem.

europejski dzien kodowania

W bieżącym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły dołączyli do ,,święta kodowania" podczas zajęć edukacji wczesnoszkolnej w klasach II-III oraz zajęć matematyki i informatyki w klasach IV - VIII. Na lekcjach matematyki i zajęć edukacji wczesnoszkolnej uczniowie zmierzyli się z zakodowanymi obrazami, mozaikami, szyframi. Podczas zajęć informatyki natomiast programowali między innymi w aplikacji Scratch.

Wszyscy bardzo pozytywnie odebrali tę formę przypomnienia zasad kodowania i programowania. Mamy nadzieję, iż chętnie będą rozwijać swoje zainteresowania informatyczne zarówno w szkole, jak i poza nią.