logo 2022
7 października 2022 r. uczniowie naszej szkoły włączyli się w obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia.

Podczas zajęć matematyki i edukacji matematycznej uczniowie klas III-VIII rozwiązywali zagadki, korzystali z zabaw na portalach edukacyjnych i gier z wykorzystaniem kostek matematycznych,  a niektórzy  pisali egzamin z tabliczki mnożenia. Zadania były zróżnicowane pod względem  trudności.  Wszystkie miały jednak na celu sprawdzenie, utrwalenie znajomości tabliczki oraz ukazanie wykorzystania jej w łamigłówkach i grach matematycznych. Nie było tak latwo! :) Mimo to sporo plusów z matematyki pojawiło się w dzienniku.

Na gazetce ściennej pod hasłem "Pobaw się matematyką" umieszczone tam zagadki matematyczne z wykorzystaniem tabliczki mnożenia nadal czekają na rozwiązanie! Zachęcamy do zabawy!

W ten sposób nasza szkoła kolejny raz dołączyła do wielu szkół na całym świecie, które ,,powalczyły" matematycznie z tabliczką mnożenia.

Mamy nadzieję, że obchody "święta tabliczki mnożenia" kolejny raz podkreśliły jej znaczenie w całej edukacji matematycznej i życiu codziennym, a jednocześnie zachęciły do systematycznego jej utrwalania.