16 maja 2023 r. w ramach Dnia Europejskiego w naszej szkole odbył się konkurs językowy pt. ,,Festiwal piosenki w języku niemieckim i angielskim” dla uczniów klas I-VI.  Konkurs miał na celu: popularyzację i pogłębienie wiedzy o krajach europejskich, doskonalenie sprawności językowych angielskiego i niemieckiego, kształtowanie postawy tolerancji wobec innych krajów, wykazanie się kreatywnością i twórczym podejściem do tematu, promowanie szlachetnego współzawodnictwa, umacnianie wiary we własne możliwości. Uczniowie z zaangażowaniem wykonywali dowolnie wybrane piosenki w języku niemieckim i angielskim. Jury, po długiej debacie, przyznało nagrody utalentowanym uczniom. Wśród nagrodzonych znaleźli się:

- w kategorii klas I-III

I miejsce –  Marcel Celmer

II miejsce –  Alicja Sobolewska oraz Jan Jagodziński

III miejsce – Zofia Portalska

- w kategorii klas IV-VI:

I miejsce – Maria Kowalska

II miejsce – Nadia Szpiek

III miejsce – Julia Daniszewska

Wszyscy uczniowie otrzymali nagrody i dyplomy uczestnika.  Serdecznie gratulujemy wszystkim dzieciom odwagi i uzyskanych sukcesów.

Agnieszka Waszelewska